Blog

Yatırım nedir, İnsanlar neden yatırım yaparlar ?

Yatırım yapmak kısaca ileride daha çok kazanmak için riske girmektir. Yatırım yapmak için öncelikle tasarruf yapmanı gerekmektedir. İnsanların ileride harcamak için bugün elde edilen gelirin bir kısmını bir kenara koymaları, tasarruf yapmaları anlamına gelir. Ancak bu tasarrufların da boş boş beklemesi istenmez.

Oku

Müstakil Ev Pazarlarken bilinmesi gereken üç öneri.

Müstakil bir eviniz mi var ? Evinizi satmak mı istiyorsunuz ? Bir müddet evinizi satmaya çalıştıysanız, uzun zaman satılamayan bir ev satmanın sabır alacağını ve bazı evlerin diğerlerinden daha hızlı satıldığını bilirsiniz. Bir çok faktör, bir evin ne kadar hızlı bir şekilde satılacağına etkendir, Başarılı bir satış için evlerinizin daha hızlı satılmasına yardımcı olacak üç ipucu vardır.

Oku

Ev Satın Almadan Önce Düşünülmesi Gereken 6 Faktör

Uzmanlar her zaman harekete geçmenin doğru zamanı olduğunu bize söylemeye çalışıyorlar. Ve elbette gayrimenkul yatırımları yapmak ve bir ev satın almak için daima doğru zaman vardır. Gayrimenkule yatırım kararı vermeden önce düşünmeniz gereken altı şey var:

Oku

Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Üç büyük ilde yaşayan tüketicilerin konut satın alma aşamasında en fazla dikkate aldığı hususların başında konut özellikleri (yüzde 69) geliyor. 
Konutun lokasyonu (yüzde 48) ve çevresel özellikleri (yüzde 22) dikkate değer ikinci ve üçüncü sıradaki konular oluyor. Fiyat ve ödeme seçenekleri, konutun bir yatırım aracı olarak sundukları ve hangi inşaat firmasının konutu yaptığı gibi unsurlar, tüketiciler nezdinde ilk üç maddeden dikkat çekici şekilde

Oku

Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Emlak sektöründe yatırım, her şeyden önce risk içeren bir yatırım biçimidir ve geleceğe yönelik riskler doğru analiz edilmelidir. Doğru ve kârlı bir gayrimenkul yatırımı yapmak için özellikle aşağıda sıralayacağımız beş konuya dikkat etmeniz gerekir.

Oku

Konut Alırken Bunlara Dikkat Edin

1) Öncelikle konut edinme amacınızı belirleyin. Yatırım amacıyla satın alıyorsanız getirilerine, kullanma amacıyla alıyorsanız ihtiyaçlarınıza göre karar vermelisiniz. 2) Satın almayı planladığınız evin yaşam kalitesine ve konforuna olumlu etkiler yaratan sosyal ihtiyaçlara (toplu taşıma, okul, hastane, alışveriş merkezi, yeşil alanlar vb.) yakın olmasına dikkat etmelisiniz.

Oku